Inteligentne oświetlenie w automatyce budynkowej

Każdy z nas doskonale zna sytuację, kiedy wygodnie rozsiadł się na kanapie lub ułożył do snu, tymczasem gdzieś świeci się światło. Tak trudno porzucić wtedy wygodną pozycję, żeby je wyłączyć. Nie musisz jednak konfrontować się z tym problemem. Wystarczy, że zdecydujesz się użyć w swoim domu rozwiązań związanych z inteligentnym oświetleniem.

Inteligentne oświetlenie stwarza możliwość sterowania światłem w twoim domu lub na zewnątrz za pośrednictwem zdalnych rozwiązań takich jak sterowanie inteligentnym oświetleniem z poziomu aplikacji na twoim urządzeniu mobilnym, sterowanie za pośrednictwem pilota, sterowanie głosem lub przez dotyk. 

Inteligentne oświetlenie – jak to działa?

Decydując się na inteligentne oświetlenie zyskujesz szereg interesujących rozwiązań. Poza możliwością zdalnego włączania i wyłączania oświetlenia możesz również regulować jego intensywność, programować harmonogram uruchomienia oświetlenia, jego barwę, odcienie. Dzięki inteligentnemu oświetlenie będziesz miał kontrolę nad nastrojem jaki panuje w twoim domu i wpływ na jego zmianę. 

Inteligentne oświetlenie to również możliwość oszczędzania energii. Dzięki zdalnemu uruchamianiu i wyłączaniu inteligentnego oświetlenia oraz aplikacji monitorującej stan urządzeń będziesz mógł monitorować status oświetlenia w całym domu. Odtąd żadna żarówka nie będzie świeciła się bez twojej wiedzy. 

Inteligentne oświetlenie to przede wszystkim inteligentne żarówki. Możesz nimi sterować na odległość za pomocą urządzenia mobilnego. Inteligentne żarówki to nie tylko komfort, ale również racjonalne zużycie energii elektrycznej. 

W ramach inteligentnego oświetlenia istnieje oferta zapewniająca inteligentne oświetlenie wiszące, stojące, stołowe, lampy sufitowe, taśmy LED.

Inteligentne oświetlenie daje możliwość tworzenia i programowania scenerii oświetleniowych, które pozwalają np. wykorzystać jako szablon fotografię z wakacji. Ponadto inteligentne oświetlenie to również troska o bezpieczeństwo twojego domu i twoich bliskich. Dzięki inteligentnemu oświetleniu masz możliwość symulowania obecności w domu np. podczas urlopu, kiedy nie ma cię w mieście. System inteligentnego oświetlenia może być również zintegrowany z systemem przeciwwłamaniowym lub kamerą. 

Inteligentne oświetlenie to rozwiązanie dla każdego, kto chce poczuć, że ma kontrolę nad swoimi wydatkami, bezpieczeństwem i nastrojem.