Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie apartamentami na wynajem. Rośnie liczba tego typu przestrzeni mieszkalnych szczególnie w rejonach atrakcyjnych turystycznie. Pojawia się zatem kwestia zarządzania dostępem do tych pomieszczeń. A to z kolei generuje temat zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem, które stanowi wygodną i bezpieczną metodę bieżącego wpływu na dostęp do apartamentów. 

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem z dowolnego miejsca na świecie. 

Rynek oferuje wiele rozwiązań związanych z kontrolą dostępu do apartamentów pod wynajem. Najkorzystniejszą z tych ofert wydaje się zdalne ustalanie kodów dostępu do apartamentów na wynajem. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość przyznanie dostępu do wynajmowanej powierzchni z dowolnego miejsca na świecie oraz błyskawiczną reakcję w przypadku, kiedy jest ona konieczna. Co istotne do zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem nie jest niezbędna specjalistyczna wiedza lub skomplikowane procedury. Może to zrobić każdy, kto potrafi obsługiwać smartfon z systemem operacyjnym Android lub iOS. Zdalne ustalanie kodów do apartamentów pod wynajem odbywa się za pośrednictwem aplikacji. Jest ona dostępna w internetowych serwisach i działa w kilkunastu językach, w tym w języku polskim.

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem – wirtualny klucz. 

Na czym w sensie ścisłym polega zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem? Postaramy się to wyjaśnić. Otóż – gość, który wynajmuje apartament otrzymuje link, który umożliwia pobranie bezpłatnej aplikacji wraz z wirtualnym kluczem. Przesyłana jest również do niego wiadomość na temat okresu ważności jego uprawnień. Zdalne ustalanie kodów do apartamentów działa w ten sposób, że osoba posiadająca ww. elementy procesu podchodzi ze smartfonem pod drzwi apartamentu, wtedy aplikacja automatycznie wyświetla informacje o możliwości otwarcia drzwi. Po wciśnięciu ikony specyfikującej dane drzwi (np. nazwa drzwi) zostają one odblokowane.

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem ma tę zaletę, że właściciel (Najemca) ma możliwość w dowolnym momencie anulować klucz, którym dysponuje gość i nadać mu nowy klucz wirtualny. Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem okazuje się bardzo funkcjonalne np. w chwili, kiedy gość chce przedłużyć pobyt lub dokonać zmiany pokoju. Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem może mieć również charakter dyscyplinujący dla gościa, np. kiedy ten złamie przepisy korzystania z apartamentu lub naruszy regulamin. 

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem – jak to działa (kilka uwag technicznych)

Aby system zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem mógł działać bez zarzutu niezbędny jest odpowiedni zamek, który współpracuje z omawianym rozwiązaniem. Zapewniają to trzy rodzaje zamków elektronicznych. 

Pierwszy z nich w prosty sposób instalujemy wymieniając wkładkę w drzwiach. Ten rodzaj zamka możemy otworzyć kodem jak również telefonem. Część zamków posiada również możliwość otwierania ich kratą. To może pomóc w przypadku kłopotów z zasięgiem lub kiedy rozładuje nam się komórka. 

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem to również otwieranie zamków za pomocą kodu wysyłanego sms-em bądź mailem. Chodzi o to aby cały proces odbywał się bez konieczności spotkania wynajmującego z klientem. To w zasadzie stanowi sens rozwiązania, które określamy mianem zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem. Zamek powinien znajdować się jednak w zasięgu internetu. Nie we wszystkich rodzajach zamków taki wymóg ma znaczenie. Są zamki, które tego nie wymagają. Warto podejmując decyzję o zdalnym ustalaniu kodów do apartamentów na wynajem zasięgnąć w tym zakresie porady doradcy lub sprzedawcy. W wypadku omawianego rodzaju zamka konieczna jest instalacja bramki Wi-Fi. Dodatkowo tego typu zamek otworzy telefon oraz karta zbliżeniowa. 

Istnieją również elektroniczne zamki bębenkowe o prostej konstrukcji. Taki zamek montujemy w miejscu cylindra bez konieczności wykonywania dodatkowych nawiertów. Zamek montowany jest w miejsce klamki. Taki zamek z kolei możemy otworzyć przez odcisk palca, aplikację bluetooth z wykorzystaniem darmowej aplikacji, zdalnie, hasłem, kodem PIN lub w przypadku awarii kluczem.

Wszystkie powyżej omówione sytuacje i rodzaje zamków dotyczą kwestii związanych z kwestiami zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem. 

Zdalne ustalanie kodów do apartamentów na wynajem ma na celu wyeliminowanie konieczności przyjazdu na miejsce i wręczania gościowi (najemcy) klucza osobiście. Zapewnia to po pierwsze komfort, po drugie dyskrecje, po trzecie pozwala ci prowadzić taką działalność na terenie całego kraju i poza nim bez konieczności posiadania na miejscu ludzi, którzy będą musieli dbać o to, aby wynajmujący (gość) mógł korzystać z apartamentu. 

Podsumujmy:

Abyś mógł zdalnie ustalać kody do apartamentów na wynajem należy:

  • w miejsce istniejącej wkładki w drzwiach zainstalować nową, elektroniczną wkładkę,
  • ustalić w aplikacji na swoim telefonie komórkowym okres pobytu gościa
  • aplikacja wygeneruje kod samodzielnie
  • wysyłamy kod do najemcy (sms, e-mail)
  • gość wpisuje otrzymany kod
  • drzwi są odblokowane

Rozwiązanie dające możliwość zdalnego ustalania kodów do apartamentów na wynajem to technologia, którą warto mieć na uwadzę prowadząc działalność gospodarczą polegającą na wynajmie powierzchni mieszkalnych.